Javul a minőség, nő a termelés a Papírgyárban

102

Uniós forrásból megvalósuló hullámpapír feldolgozó technológia innovatív fejlesztése zárult le a Dunapack Kft-nél. A projektzáró, átadási ünnepséget pénteken tartották a nyíregyházi gyárban. - Írja az indexkelet.hu. Befejeződött a Dunapack Papír és Csomagolóanyag Kft. nyíregyházi gyárának közel 1,7 milliárd forint értékű innovatív fejlesztése. A beruházáshoz a vállalat közel 851,4 millió forint uniós támogatást nyert.

A projekt keretében nyomda és papíripari gépek beszerzése és azok technológiai sorba illesztése valósult meg, azzal a céllal, hogy a fejlesztett technológiával minél nagyobb mértékben legyenek képesek újrahasznosított papír használatára, a nyomatminőség javítása, illetve szinten tartása mellett. - Olvasható az oldalon.

Az ünnepi eseményen, a felavatást jelképező szalagvásáson jelen volt és köszöntőt mondott, dr. Seszták Miklós Nemzeti Fejlesztési Miniszter, Cord Prinzhorn, Prinzhorn Holding vezérigazgatója, Alexander Enzenberg a Dunapack Packing divízióvezetője. Galambos Attila a nyíregyházi gyár igazgatója, aki a beruházás eredményeiről is beszélt, valamint dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza polgármestere, aki köszöntőjében és beszédében kihangsúlyozta a beruházás pozitív hatását a megyeszékhely gazdaságára.

Több évtízede piacvezető

A Dunapack Kft. több évtizede Magyarország piacvezető hullámpapír alapú csomagolóeszköz gyártója, az osztrák családi tulajdonban lévő Prinzhorn Csoport tagja. A cég elsősorban környezetbarát hullámtermékeket, hullámpapír lemezeket és hullámpapír dobozokat állít elő.

Egyedülálló eszközök

Az innovációs projekt keretében a Kft. beszerzett egy új, Kelet- Európában egyedülálló flexografikus nyomdagépet, amely 7 rétegű hullámpapír feldolgozására képes, illetve gyártás közben a dobozokat ragasztja és nagy sebességgel tűzi, valamint egy új nyomdamű beszerzésének köszönhetően a meglévő 3 színes nyomtatási lehetőségüket 4 színűre bővítették, melynek köszönhetően új piaci lehetőségek nyílnak meg előttük. A szintén a projekt keretében beszerzett 2 db tekercsváltó és 1 db tekercstartó üzembe helyezése pedig a gyártás közbeni papírselejt mennyiség csökkenését, és a gyártott hullámlemez minőségének javulását eredményezte. A nyomdatechnológiai fejlesztések mellett az anyagmozgató és csomagoló rendszer egy része is megújult.

Környzetbarát gépek

A görgős pályákat részben műanyag hevederes szállítópályára cserélték, valamint új transzfer kocsikat helyeztek üzembe. Emellett két darab környezetbarát elektromos targonca beszerzése és egy tekercsmegfogó targonca beszerzése is megvalósult. Mindemellett egy új típusú kötözőgép beszerzése is megtörtént.
A termékek minőségének javítására 1 db 100 bar nyomásig működő automatikus repesztőnyomásmérőt és 1 db laboratóriumi hullámosítót is üzembe helyeztek.

Kevesebb selejet

A projekt megvalósításának köszönhetően a gyár hullámtermék előállítási termelési kapacitása évi 15-20 millió négyzetméterrel növekszik, míg a keletkezett selejtarány 8 százalékkal csökken. A felexo technikára építve a gyártott termékféleségek száma 3000-ről 3250-re emelkedik. A társaság növelni tudja árbevételét a gyártás fajlagos költségeinek csökkentése mellett.

A technológiai korszerűsítésen túl a vállalkozásoknál alkalmazásban lévő K+F besorolású alkalmazottak száma a projekt során jelentősen megnőtt.

Cikk forrása: www.indexkelet.hu